градови

Пронајдени се 77 резултати на тема „градови“
Вести

Со коронавирус досега се заразиле 104.548 македонски граѓани: Дознајте колкав е бројот на активни случаи во секој град

Досега во земјата се направени вкупно 530.182 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...
Вести

Со коронавирус досега се заразиле 103.746 македонски граѓани: Дознајте колкав е бројот на активни случаи во секој град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 103.746, бројката на оздравени пациенти...
Вести

Досега со коронавирусот во Македонија се заразиле 94. 599 граѓани – проверете колку активни случаи има во вашиот град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 94.599, бројката на оздравени пациенти...