градежен работник

Пронајдени се 13 резултати на тема „градежен работник“
Хроника

Паднал додека извршувал градежни работи на покривот на црквата- со итна медицинска помош веднаш бил донесен во Скопје

Во Полициската станица Свети Николе вчера било пријавено дека околу 10.30 часот Д.Т.(65) од велешкото село Каласлари, паднал од покрив додека...