градење

Пронајдени се 7 резултати на тема „градење“
Хроника

Изградил станбен објект без одобрение за градба – поднесена кривична пријава против 38. годишник од Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.М.(38) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Пријавениот,...