град скопје

Пронајдени се 404 резултати на тема „град скопје“
Скопје

Советници во Град Скопје: Додека фирмите отпуштаат луѓе поради корона кризата, Шилегов вработува 175 партиски послушници во ЈСП

Мрзливиот Шилегов со скандалозни вработувања во претпријатието кое тоне во долгови и живее на субвенции од градот Скопје. Додека фирмите...
Вести

Стоилковски: Мрзливиот Шилегов во изборна година вработува нови 175 административци во ЈСП кое едвај преживува и со градските субвенции

Советот на Град Скопје, поточно советниците на СДСМ вчера изгласаа скандалозна одлука со која што мрзливиот градоначалник, Петре Шилегов...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов пред избори своите партиски војници ги наградува со вработување во ЈСП, претпријатието е пред колапс

Денес на седницата на Советот на Град Скопје се дискутираше по повеќе точки меѓу која беше и 10-тата точка, Предлог одлука за давање на...
Скопје

Советници на ВМРО-ДПМНЕ: План од скандалозни 175 нови партиски вработувања во изборна година се сламката за спас на мрзеливиот Шилегов

Додека фирми се затвараат и вработени се бркаат од работа, Шилегов партиски вработува. Мрзливиот градоначалник Петре Шилегов  планира...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Мрзливиот Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши

Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши. 4 години слушаме...
Скопје

Попова до Шилегов: 80 проценти од програмата не ви е реализирана, а вие менувате имиња на улици со 20-тина куќи без асфалт и канализација

Јавната анкета не е дебата. Јавната анкета е само собирање на информации и податоци од граѓаните, вели советничката во Советот на Град...
Скопје

Мишева: Има големо незадоволство од страна на граѓаните по одлуката на Шилегов и Град Скопје за промена на имињата на улиците

Ставањето на дневен ред на вакви точки, во моментот дискутираме за дополнувања на листата на имиња на улици, плоштади, мостови и на други...
Скопје

Галески за промената на имињата на градските улици: Наместо за инвестиции во Скопје, се расправа за личен хир и идентитетско обезличување кое е правна дивоградба

Денеска ќе излезев и ќе поздравев да имавме точка на дневен ред доколку имаше некоја инвестициска програма со која ќе се направеше подземен...
Скопје

Улица “Неспособни да донесеме вакцини”: Граѓаните против промена на имињата на улиците, со уникатни предлози контра Шилегов

Град Скопје ќе менува имиња на улици, плоштади, мостови и на други инфраструктурни објекти. Најголем дел од предлозите за нови имиња...
Вести

Жугиќ: Апелирам до Државниот инспекторат за труд да направи се што е во негова моќ и да го заштити здравјето на вработените во администрацијата на Град Скопје

Фејсбук статус на Јелена Жугиќ: АПЕЛ ДО ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ ЗА ТРУД 📢 Здравјето на администрацијата во Град Скопје , на СИТЕ вработени...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов не направи ниту еден проект, нема тунел под Кале, нема нови булевари, само менува имиња на улици, а Заев ќе го кандидира пак

Петре Шилегов нема направено ниту еден проект. Нема тунел под Кале, нема нови булевари, освен булеварите кои што му ги остави Коце Трајановски,...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици

Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици, ова денеска...