говор

Пронајдени се 5 резултати на тема „говор“
Вести

Јанша: Ако гласачите ја почувствуваат нашата обединетост, на наредните Европски избори ЕПП ќе оствари значителна победа

Претседателот на Словенечката демократска партија, Јанез Јанша, вчера одржа маркантен говор на самитот на Европската народна партија...