гостиварец

Пронајдени се 40 резултати на тема „гостиварец“
Хроника

Kривична пријава 79-годишен жител од гостиварско за „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против А.Х.(79) од с.Неготино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Хроника

Бил во бегство некое време, денес полицијата го уапси – гостиварец инволвиран во случај кога било фатено возило со 100 килограми марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска (9март) околу 17 часот и 20 минути, на улица “Светозар...
Хроника

Имал позитивен корона тест, а заминал за Швајцарија – еве колкава парична казна го очекува овој 44 годишен гостиварец

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец...