гостиварец

Пронајдени се 27 резултати на тема „гостиварец“
Хроника

Имал позитивен корона тест, а заминал за Швајцарија – еве колкава парична казна го очекува овој 44 годишен гостиварец

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец...
Хроника

Гостиварец бил киднапиран од пет скопјани, барале да им го препише скапоценото „Масерати“, а потоа следувало вистинска драма

Пет скопјани се осомничени дека киднапирале гостиварец, го нападнале и присилиле на нотар да потпише лажен купопродажен договор за...