гостивар

Пронајдени се 233 резултати на тема „гостивар“
Хроника

Мајка сакала да си го раздели синот, па двајца браќа ја нападнале – ја удирале со тупаници и со метални клешти, еве ги деталите

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство...
Вести

Нови детали за трагедијата: Детето што изгоре не било пријавено како проблематично, мајката со 4 деца неодамна се преселила

Пред само десетина дена, седумгодишното дете што изгоре денеска во Гостивар, мајката и три браќа-сестри од една ипол до 5 годишна возраст...