гориво

Пронајдени се 18 резултати на тема „гориво“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Двојното зголемување на акцизата што доведува до константно зголемување на цената на горивата е државен удар на Заев врз економијата и граѓаните

Народот со години ја плаќа казната за владеењето на Заев. Двојното покачување на акцизата ја намалува конкурентната моќ на економијата,...