ѓорѓе иванов

Пронајдени се 48 резултати на тема „ѓорѓе иванов“
Вести

Kабинeтот на Иванов: Вистината боли, дотолку повеќе што раководството на СДСМ е свесно за предавството коешто го нуди на македонскиот народ

Од кабинeтот на претседателот Ѓорѓе Иванов најостро ги отфрлаат тврдењата во изјавата на Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ, за кои...
Вести

Кабинетот на Иванов: Владата треба самата да се запраша зошто македонскиот народ им ја исвирка делегацијата

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов никогаш не поддржувал инциденти и говор на омраза, порачуваат од неговиот кабинет. -Жалиме...
Вести

Иванов: Што би рекол Борис Трајковски за штетниот договор, кој велеше дека во Европа не се влегува без идентитет и без достоинство?

Оваа година целиот свет ќе го слави 70 годишниот јубилеј од донесувањето на Универзалната декларација на човековите права. За правата...
Вести

Иванов го охрабрува Заев да ги достави предлогот за водење на преговори со уставна основа, нацртот и ставовите на делегацијата

Во недостиг на клучни документи, а со цел обезбедување на поширок консензус за прашањето за името, Претседателот на Република Македонија,...
Вести

Иванов: Процесот наликува на личен договор меѓу Заев и Ципрас, за тоа нема обезбедено национален консензус во Македонија

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими Никола Димитров, министер за надворешни работи на Република...
Вести

Г.Г. Стефан: Духот на оваа наша славна Архиепископија беше тоа што му даваше утеха на нашиот народ и го крепеше да опстои

Одбележувањето на 1000-годишниот јубилеј на Охридската архиепископија е настан со кој би се гордеел секој народ и секоја помесна Црква,...