гордана шаулиќ

Пронајдени се 15 резултати на тема „гордана шаулиќ“
Познати

ВРЕМЕТО ПОМИНУВА, БОЛКАТА НЕ: Вдовицата на Шаулиќ со кнедла во грлото призна – често го сонувам, жалам за ЕДНА РАБОТА

Гордана Шаулиќ не може да се помири со фактот дека нејзиниот сопруг Шабан Шаулиќ повеќе го нема, а сега зборува за него со грутка во грлото. -Поради...
Познати

По малата казна која ја доби возачот, се огласи Гордана Шаулиќ – имаше само една работа да му порача на убиецот на пејачот

Алсин Левант, возачот на возилото кое го усмри Шабан Шаулиќ е осуден на три години и 3 месеци затвор, а за болната тема за првпат проговори...
Познати

Нејзиниот израз на лицето ми ја потврди трагедијата: Сопругата на Шаулиќ раскажа кој прв и соопштил дека пејачот загинал

Кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа на 17 февруари 2019 година, а од тој ден до денес неговата сопруга се...
Познати

По загинувањето на Шабан е принудена да го менува животот: Сопругата на Шаулиќ го напушта семејниот дом (ФОТО)

Трагичната вест за смртта на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ го погоди целиот регион, а семејството кое се уште не е потполно оздравено...
Познати

Откако и загина сопругот, ќерката го загуби бебето и синот ја растури свадбата се појави во јавноста- еве како изгледа сопругата на Шабан

Сопругата на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ за прв пат во јавноста се појави по неговата смрт во февруари минатата година. Имено таа...
Познати

Се огласи вдовицата на Шабан Шаулиќ- овие моќни зборови му ги упати на судот и исчезнатиот Турчин кој ја предизвика несреќата

Вдовицата на Шабан Шаулиќ Гордана (62) се огласи по повод гласините дека Турчинот кој е виновен за сообраќајната несреќа во која загина...
Познати

Не дај Боже на никого да не му се случи тоа што ми се случи мене- вдовицата на Шабан ја отвори душата, а од овие зборови ќе ви се заледи крвта

После пола година од смртта на пејачот Шабан Шаулиќ за српските медиуми душата ја отвори неговата вдовица Гордана Шаулиќ. Раната која...
Познати

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака сите: Сопругата на Шабан Шаулиќ едвај остана на нозе плачејќи на цел глас (ФОТО)

Денеска се навршуваат шест месеци од смртта на кралот на народната музика во Србија Шабан Шаулиќ. Пејачот загина во сообраќајна несреќа...
Познати

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Вдовицата на Шабан секојдневно плаче и го повикува пејачот да се врати, а она што го прави секое утро ќе ве наежи

Откако на 17 февруари во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ семејството е завиено во црно. Неговите деца...
Познати

Драматично: Вдовицата на Шабан одбива да го напушти домот на Дедиње! Гоца не се помирува со вистината дека треба да оди… (ФОТО)

Гордана Шаулиќ, сопругата на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ одбива да го напушти нивниот семеен дом на Дедиње иако нејзините деца...
Познати

На погребот плачеше сам и сите ја осудија Гордана, но ова никој не го знаел: Сопругата на Шабан сакала да го посвои неговиот вонбрачен син

Гордана Шаулиќ сакала да го посвои вонбрачниот син на Шабан, Роберт, пишуваат српските медиуми. Роберт за кој Шаулиќ претходно изјави...
Познати

Сопругата на Шабан, Гоца не стигна да се прости од него: Цело време му ѕвонела, а тогаш следувал повик после кој застанало се`

Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана не успеала да се слушне со сопругот пред неговата смрт. Таа вчера утрото се обидувала да го добие...