гордана ѓорчева

Пронајдени се 3 резултати на тема „гордана ѓорчева“
Познати

Македонската спикерка стана баба по втор пат, да беше жив и нашиот актер ќе станеше дедо – името на внуката по денешниот православен празник (ФОТО)

Гордана Ѓорчева, спикер во МТВ, денес по втор пат стана баба. Таа радосната вест ја сподели на својот Фејсбук профил и напиша: -Вера се...
Познати

ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред 8 години и почина и сопругот кој беше познат актер (ФОТО)

Познатата ТВ-презентерка Гордана Ѓорчева која со години е заштитно лице на националниот сервис со емотивна посвета се прости од својата...