горан сугарески

Пронајдени се 32 резултати на тема „горан сугарески“
Општини

Ристески: Дали Сугарески ги продолжува политиките на Јованоски на бесправното градење на објекти од страна на блиски роднини ?

Во текот на изборната кампања, се изнаслушaвме и изначитавме како Горан Сугарески сето свое знаење, вештини и искуство ќе ги ставел во...
Вести

Мицкоски: Сугарески е изборот на СДСМ за Прилеп затоа што само преку него можат да продолжат: рекетот кон бизнисмени, продажбата на дрога

Сугарески е изборот на СДСМ за Прилеп затоа што само преку него можат да продолжат рекетот кон бизнисмени, продажбата на дрога, изјави...
Вести

Револтиран граѓанин до министерот Сугарески: „Ти ја испраќам сметката да си ја скенираш, ако ова не е причина за оставка те молам кажи ми што е? “

Јавноста се повеќе е разочарана од луѓето кои ја предводат власта во Република Македонија. Доказ за тоа е нивната неспособност која...
Вести

Сугарески “заборави“ на роковите за автопатот Миладиновци-Штип: Требаше да биде готов пред два месеци, но стана уште една лага на министер на Заев

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, на 17-ти септември изврши увид во изградбата на автопатот Миладиновци – Штип, при што...