горан рафајловски

Пронајдени се 12 резултати на тема „горан рафајловски“
Вести

Рафајловски: Собранието личи на театар и не функционира, да се направи експертска влада одобрена од сите политички партии

Бизнисменот Горан Рафајловски во своето гостување во Дневникот на Сител изјави дека Собранието не е функционално, дека личи на театар...
Вести

Рафајловски: Немањето вакцини е сериозен проблем и оправдувањата што ги слушаме постојано се веќе несериозни, исплашен сум од неодговорноста за соспствената популација

Бизнисменот Горан Рафајловски во своето гостување во Дневникот на Сител изјави дека не носењето на вакцини е сериозен проблем и дека...
Економија

Рафајловски: Да предвидите 400 милиони евра инвестиции, а да реализирате само 112 тогаш тоа е сериозно промашување на владата на СДСМ

Познатиот економист и консултант Горан Рафајловски во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма истакна дека 2018 година...