горан момировски

Пронајдени се 17 резултати на тема „горан момировски“
Вести

Момировски: Ако е точно тоа што вели директорката, тогаш соучествува веќе година дена бидејќи дава плата на некого што не е тука туку е во Германија, а тоа е кривично дело

„Оваа победата на Данела Арсовска што ја прогласи утрово, што велат го прогласи за умрено ѓубрето е шега, бидејќи денеска сум цел ден...
Вести

Момировски: Целиот закон со „Бехтел и Енка“ е проблематичен заради поништување на уставна темелна одредба, каде што се прави дискриминација помеѓу работниците, и помеѓу фирмите

Во емисијата „Само Вистина“ на канал 5 ТВ новинарот Горан Момировски истакна дека не може да биде опозицијата виновна затоа што Артан...
Вести

Момировски: Толкава моќ не треба да има Артан Груби, граѓаните имаат право да го видат договорот со „Бехтел и Енка“ бидејќи плаќаат данок

„Артан Груби го навлече гневот заради низа досега ако не се лажам 7-8 скандали поврзани со него. Знаете дека брат му купуваше на улица...
Вести

Момировски скандалозно: Спасовски организира специјална оперативна група во МВР да обработува новинари, ќе се врши упад во слободата на информирање

Во демократска држава нема во моментов специјална оперативна група на МВР под водство на министерот Спасовски да истражува и оперативно...
Вести

Момировски: Власта со договорите со Бугарија и Грција остави отворени прашања, исто како да не постигнала договор

Горан Момировски, новинар во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за Договорот со Бугарија каде посочи дека може...
Вести

Момировски: Резултатот од локалните избори во Штип ќе зависи од тоа колку власта ресурсите кои ги има ќе ги потроши на корупција на гласачите

Горан Момировски, новинар во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за престојните локални избори кои треба да се...
Вести

Момировски: Се менуваа хард дисковите во серверот на СДСМ, постојат сериозни индикации дека складира лични податоци на граѓани

Вчеравечер бевме сведоци на пренос во живо на социјалната мрежа на твитер како се менуваат хард дисковите во серверот на СДСМ за кои...
Вести Вести

Тимот на Силјановска го пријави Скандалот на СДСМ и во ДИК: Македонија заслужува фер и коректен изборен процес

Денеска во Државната изборна комисија разговарав за нашите вчерашни претставки до повеќе институции во кои што искажавме сомнеж за...
Вести

Нов скандал: Тимот на Силјановска откри нова афера наречена „Големото око“, се следат интернет активностите на сите граѓани

За жал и покрај јавните заложби на дел од политичките структури дека Македонија мора да има чист фајл во однос на изборите од што зависи...
Вести

Момировски: Новата коалиција меѓу Зоран, Вице и Мијалков не е шега туку сериозно бреме од кое се ослободи опозицијата а со кое се стекна СДСМ

Од вчера триумфализмот кај приврзаниците на власта е спласнат а муабетите од моите пријатели се со поинаков тон. Сфатија дека честитката...