голема богородица

Пронајдени се 22 резултати на тема „голема богородица“
Вести

ОВАА КОБНА ГРЕШКА НА ПОПОВИТЕ НЕ СЕ ЗАБОРАВА – на денешен ден гром удри во манастирот Света Богородица во Берово и усмрти 9 лица

На денешен ден во 1996 година на прослава на православниот христијански празник Успение на Света Богородица, во манастирската црква „Св....
Вести

Мисајловски заедно со претседателите на ОК Бутел, Ѓорче Петров и Сарај на света литургија во манастирот Успение на пресвета Богородица на Матка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, заедно со претседателите на општинските комитети Бутел, Ѓорче Петров и Сарај, Дарко...