гоца божиновска

Пронајдени се 35 резултати на тема „гоца божиновска“
Познати

Цеца не дојде на свадбата кај сватовите, ниту кај нејзината колешка која го женеше синот – имаше голема причина за тоа, но пејачката тешко да и прости!

Вчера пејачката со македонско потекло Гоца Божиновска го ожени синот Мирко со Бојана Родиќ, сестра на Богдана Ражнатовиќ. На свадбата...
Познати

Српската пејачка со македонско потекло е силна како лавица – докторот и заби игла во лицето, а таа повеќе не може да крие што се случува (ФОТО)

Фолк пејачката Гоца Божиновска (57) која има македонско потекло е позната како пејачка која води сметка многу за својот изглед. Таа на...
Познати

Семејството Родиќ го слават Ѓурѓовден: Гоца Божиновска пристигна, но не и Цеца, нејзиното доаѓање кај сватовите виси на конец? (ФОТО)

Семејството Родиќ денеска го прославува Ѓурѓовден, а во домот гостите доаѓаат во секоја мунута. Едни од нив се и пејачката Гоца Божиновска...
Познати

„Ме прашуваа колку чинам“: Гоца Божиновска проговори за елитната проституција и откри детали за тешкиот период кога Шијан ја оставил поради друга жена

Пејачката откри зошто изгубила многу тезги во животот, но го допре и моментот кога Зоран Шијан ја остави за друга жена. Во голема полициска...
Познати

Крв на сите страни, Гоца Божиновска завршила во болница со тешки повреди: Пејачката го бранела синот од друга жена

Пејачката Гоца Божиновска без никакво двоумење призна дека поради нејзиниот наследник Мирко Шијан сериозно физички се пресметала...
Познати

Момчето на српската пејачка со македонско потекло и го убиле пред нејзините очи ден по Новата година – истото ја снашло подоцна и со сопругот!

Сите паметат дека српската пејачка со македонско потекло беше во брак со српскиот криминалец Зоран Шијан кој беше убиен, но малкумина...
Познати

Б*мба на која и нема рамен: Сите го познаваат синот на Гоца Божиновска, а малкумина знаат каква ќерка има – начисто го поматува машкиот разум! (ФОТО)

Мирко Шијан и Јелена Вучковиќ, деца на пејачката Гоца Божиновска, и го честитаа роденденот на својата сестра Зорана.   View this...
Познати

Бабата Гоца Божиновска го држи внукот во прегратка – Бојана Родиќ сподели фотографија од пејачката, нивниот дом е како од бајките

Пејачката Гоца Божиновска стана баба пред неколку недели кога нејзиниот син Мирко стана татко. Откако парот објавуваше фотографии...
Познати

Преслатко бебе, уште посладок детаљ на него – Бојана Родиќ го покажа синот, оваа сличност со неговиот татко е повеќе од евидентна (ФОТО)

Бојана Родиќ, снаата на српската пејачка Гоца Божиновска објави прва фотографија со наследникот Зоран Шијан. Синот на пејачката и Бојана...
Познати

Мајката на сестрите Родиќ открива во каков однос е со Цеца и Гоца: Особено имаше што да каже за Цеца, откри и колку внуци сака да има

Даниела Родиќ, мајката на снаите на Цеца и Гоца Божиновска во интервју за српските медиуми вели дека сака да има дури девет внуци. -Сакам...
Познати

Пејачката емотивно за раѓањето на внукот: Додека Мирко скокаше од радост, јас плачев и се тресев, а потоа на себе си реков само едно

Пејачката Гоца Божиновска призна како се чувствувала додека Мирко Шијан  и неговата партнерка Бојана Родиќ го добиле синот Зоран, а...
Познати

Откако домот им беше завиен во црно, време е за прослава: Се породи Бојана Родиќ, пејачката со македонско потекло стана баба (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ го добија своето прво дете, синот Зоран Шијан. Тие...
Познати

Се појави прв пат по семејната трагедија: Гоца Божиновска пристигна на Ѓурѓовден во домот на семејството Родиќ (ФОТО)

Пејачката Гоца Божиновска прв пат се појави во јавноста по семејната трагедија и смртта на нејзината мајка. Имено таа пристигна кај...
Познати

Не можам да размислувам за свадбата додека сум во црно: Пејачката по трагедијата откри дали синот Мирко и Бојана Родиќ ќе прават свадба

Иако многумина мислеа дека поради смртниот случај во семејството нема да има свадба, пејачката Гоца Божиновска ги откри плановите во...
Познати

ДОМОТ НА ПЕЈАЧКАТА ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Гоца Божиновска ја загуби најголемата поддршка, нема сили да размислува дека ќе стане баба (ФОТО)

Мајката на познатата српска пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска почина денеска по долгата и тешка болест. Пејачката последните...