го сакам водно

Пронајдени се 16 резултати на тема „го сакам водно“
Вести

„Го сакам Водно“: Се касапат брези, за да прават коридор за гасовод, чиниш „Партизанска“, Булевар сосе тротоари, среде шума

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ на својот Фејсбук профил објави статус посветен на исечените брези поради градењето на гасоводот...
Вести

„Го сакам Водно“ до Шилегов: Гасоводот да не поминува низ парк шумата Водно, да се репроектира трасата од Арачиново до Жданец

Андреја Јанков од иницијативата „Го сакам Водно“ на дебатата организирана од Град Скопје поради гасоводот вели дека бенефитите на...