гласање

Пронајдени се 198 резултати на тема „гласање“
Регион

Црна Гора: Парламентот утре ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ, неизвесен е исходот од гласањето

Подгорица, 17 август 2022 (МИА) – Собранието на Црна Гора утре треба да гласа за иницијативата за смена на владата на Дритан Абазовиќ, но...
Вести

Истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за изборите во Маврово и Ростуше, Центар Жупа, и за Совет на Тетово

Рокот за пријавување за гласање во домашни услови за болни и немоќни лица и оние кои се во изолација за изборите за градоначалници на...
Вести

Утре истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за изборите за градоначалници на Маврово и Ростуше и на Центар Жупа и за Советот на Тетово

Утре истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за болни и немоќни лица и оние кои се во изолација за изборите за градоначалници...
Регион

На 16 април ќе има повторување на гласањето на 54 избирачки места за парламентарните, 35 за претседателските и шест за изборите за Белград

Во Србија од полноќ на 14 април почна изборниот молк поради повторување на гласањето што ќе се одржи в сабота, на 16 април, на 54 места за...
Познати

Карлеуша во свој стил на гласање: Пејачката ја изврши граѓанската должност во стајлинг за кој дефинитивно ќе се зборува до наредни избори (ФОТО)

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша денеска околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венац и ја исполни својата...