ѓорѓи галетановски

Пронајдени се 8 резултати на тема „ѓорѓи галетановски“
Вести

Нервозата расте: Директорот на Шилегов, Галетановски со мизогамија и брутален говор на омраза кон Данела Арсовска (ФОТО)

Директорот на скопската Зоолошка градина Ѓорѓи Галетановски преку својот Фејсбук профил шири говор на омраза кон идната кандидатка...
Вести

„Ме имаше на списокот од МВР“: Галетановски објасни зошто имал “привилегија“ да присуствува на натпреварот Македонија-Данска

Директорот на Зоолошка градина Скопје, Ѓорѓи Галетановски, по повод вчерашните случувања околу неговото присуство на ракометниот натпревар...
Вести

Поскапуваат билетите во зоолошката- директорот Галетановски објаснува: Слоновите и шимпанзото јаделе многу- советниците на ВМРО-ДПМНЕ против

Зоолошката има трошоци, слоновите јадат многу, исто како и шимпанзото, објасни директорот на зоолошката градина Ѓорги Галетановски...