ѓорѓе давид

Пронајдени се 12 резултати на тема „ѓорѓе давид“
Музика

Во „Ѕвездите на Гранд“ не смеат да се пеат нивните песни! Член на жирито отворено откри и кој бара 1000 евра од песна

Познато е дека во „Ѕвездите на Гранд“ за време на натпреварот се слушаат песни на различни изведувачи, некои од нив дури и изведени...
Познати

ВОЈНА ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“! И пукна филмот на Ана Бекута па настана хаос – Ѓорѓе Давид не може да и го прости ова никако!

Наводно постои голема нестрпливост помеѓу Ана Бекута и Ѓорѓе Давид, членови на жирито на „Звездите на Гранд“. Ана целосно го игнорира,...
Познати

„Ми се закануваат дека ќе ме убијат и претепаат“: Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ открива зошто му праќаат толку морбидни пораки!

Членот на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, откри дека му се заканувале со убиство на социјалните...
Познати

Српскиот пејач ја победи короната- тоа што го побара ќеркичката од него на првата средба во домот ќе ве наежи (ФОТО)

Српскиот пејач Ѓорѓе Давид ја откри својата прва средба со ќеркичката откако го победи коронавирусот. Имено тој откако излезе од болница...