ѓорѓе балашевиќ

Пронајдени се 31 резултати на тема „ѓорѓе балашевиќ“
Познати

„Ќе се родам повторно, не сум од оние што умираат еднаш засекогаш”- ова го напишал Балашевиќ во средно училиште (ФОТО)

Сторија за легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ објави гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад на својот Фејсбук профил. „Ќе се родам...
Познати

ДРАМАТА КОЈА ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОТ ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша кон Вељко, сега се огласи и Анастасија

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша жестоко реагираше на изјавата на боксерот Веjко Ражнатовиќ, во која тој беше критички настроен кон покојниот...
Познати

БАЛАШЕВИЌ ЗАД СЕБЕ ОСТАВИ НЕПРОЦЕНЛИВО БОГАТСТВО: Семејството донесе одлука која ќе ги воодушеви неговите фанови

Ѓорѓе Балашевиќ објави стотици песни, два романи и стихозбирка за време на неговиот живот, но и како што ексклузивно открива српски...