ѓорѓе балашевиќ

Пронајдени се 22 резултати на тема „ѓорѓе балашевиќ“
Познати

„Ќе се родам повторно, не сум од оние што умираат еднаш засекогаш”- ова го напишал Балашевиќ во средно училиште (ФОТО)

Сторија за легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ објави гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад на својот Фејсбук профил. „Ќе се родам...
Познати

ДРАМАТА КОЈА ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОТ ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша кон Вељко, сега се огласи и Анастасија

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша жестоко реагираше на изјавата на боксерот Веjко Ражнатовиќ, во која тој беше критички настроен кон покојниот...
Познати

БАЛАШЕВИЌ ЗАД СЕБЕ ОСТАВИ НЕПРОЦЕНЛИВО БОГАТСТВО: Семејството донесе одлука која ќе ги воодушеви неговите фанови

Ѓорѓе Балашевиќ објави стотици песни, два романи и стихозбирка за време на неговиот живот, но и како што ексклузивно открива српски...
Познати

Емотивна објава од Северина за Балашевиќ: Беше многу лут на неа поради оваа песна, но остана нејзин идол до крајот на животот

Со емотивна објава Северина му кажа последно збогум на нејзиниот идол Ѓорѓе Балашевиќ. „Сите жени чекаа таков, како од твоите песни“,...
Познати

Ќе ви се заврти во умот од погледот: Балашевиќ се поднови со луксузна вила вредна милиони, а еден детаљ ретко кој го има дома

Новосадскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ купил вила во Истра за која искеширал 400 илјади евра. Како што пишуваат хрватските медиуми,...