ѓоко котевски

Пронајдени се 12 резултати на тема „ѓоко котевски“
Вести

Ѓорѓиевски: Спасовски и Заев го наградуваат Котевски во чиј мандат најбрутално беа нападнати Ристовски и Јанакиевски? 

Во Македонија владее криминалот, а МВР е целосно блокирано заради политизацијата и непрофесионалното раководење од страна на министерот...
Вести

Владата иако вети дека директорот на Шутка Ѓоко Котевски ќе биде разрешен по изборите тој се уште остварува партиски приватни средби (ФОТО)

Директорот на управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ и директорите на затворите од СДСМ остваруваат партиски приватни средби. Сепак...
Вести

Контрадикторност: Од затворот тврдат дека екс-министрите провоцирале, директорот признава дека допрва ќе се прави истрага

По инцидентот во притворското одделение во Шутка, каде беа претепани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, се огласија...