гинеколози

Пронајдени се 8 резултати на тема „гинеколози“
Вести

Добија само парични казни: Се вратија на работа битолските гинеколози кои дозволија лекарка без лиценца да направи царски рез

Двајцата битолски гинеколози од денеска се вратија на работата откако беа суспендирани затоа што дозволиле неовластено невработено...
Вести

ЗДРАВСТВОТО КРАХИРА: Најмалку 100 илјади граѓани немаат пристап до една или повеќе основни здравствени услуги, гинеколози нема ни за лек

Здравствените индикатори покажуваат дека најмалку 100 илјади граѓани немаат пристап до една или повеќе основни здравствени услуги,...
Занимливости

Гинеколозите се фатиле за глава кога ја пораѓале Александра – очекувала близнаци, а се случило ова… (ФОТО)

23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите...