гевгелија

Пронајдени се 76 резултати на тема „гевгелија“
Вести

Во Гевгелија соседите вртењето оро среде улица скапо ќе го платат- се лажете ако мислите дека ќе добијат само парична казна! (ВИДЕО)

За Велигден црквите празни, граѓаните дома, но на орото во Гевгелија сите соседи на број. Празнично гевгеличани фатени за рака вртат...
Вести

Мицкоски на средба со пензионерите: СДСМ на пензионерите им одзеде 6900 ден, покачувањето со кое се фалат е помало од парите кои им ги украдоа

Пензионерите од Гевгелија на денешната средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го изразија своето незадоволство од владата...
Вести

Мицкоски на средба со здраствените работници: Здравствените работници заслужуваат внимание и поддршка бидејќи се клучен елемент во здравствената нега и здравјето на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета на Гевгелија оствари стредба и со здраствените работници при што од негова...
Вести

Мицкоски од Гевгелија: За еден месец рангирањата покажуваат хибриден режим, најкорумпиран систем и одлив на мозоци

Во рамки на акцијата „Обновата пред вашиот дом“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Гевгелија...
Хроника

Млада гевгеличанка (24) ја тепала баба си, а откако интервенирала полицајка започнал вистинскиот пекол за службеничката

На 07.09.2019 во 12:00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка. Полицајката...