герила акција

Пронајдени се 25 резултати на тема „герила акција“
Вести

Герила акција во Свети Николе: Младите и посакаа добредојде на Царовска со паролата „Стоп за дигитални учебници“ (ФОТО)

Герила акција се случува денеска во Свети Николе кога во посета ќе пристигне министерката за образование Мила Царовска. Имено младите...
Општини

Герила акција на битолчани: Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран од власта, а деконтаминација следи на избори (ФОТО)

Герила акција на битолчани. -Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран. Скафандер се носи само ако си здрав и чекориш во контаминирана...
Вести

Герила акција: Младите му оставија англиско македонски речник на премиерот за да го научи подобро терминот „Ваксајн“ (ФОТО)

Откако премиерот Зоран Заев стана вистински хит на социјалните мрежи со неговиот англиски јазик, герила акција се случи пред владата...
Вести

Герила акција: Граѓаните оставија црни вреќи пред бараките на град Скопје алудирајќи на тендерите за набавка на апетисани (ФОТО)

Герила акција се случи утрово пред бараките на град Скопје. Имено граѓаните поставија црни вреќи асоцирајќи на големите тендери кои...
Вести

Македонија земја со: Премиер аболициран криминалец, најголем криминал во Европа, хибриден режим!- Осамна транспарент на „Бихаќка“ (ФОТО)

Македонија земја со: премиер аболициран криминалец, најголем криминал во Европа, хибриден режим! Ваков транспарент осамна вечерва на...
Општини

Герила акција во Битола: По новогодишниот гаф, граѓаните ја прашаа градоначалничката кога КЈЕ ги оствари ветувањата? (ФОТО)

Герила акција во Битола. Со зборчето „кје“, се алудираше на тоа дека ќе бидат направени започнатите проекти, ќе биде исчистено ѓубрето. Ова...