генерален секретар

Пронајдени се 20 резултати на тема „генерален секретар“
Вести

Јанушев: Наумоски ги излажа жителите на Ѓорче Петров- наместо зеленило, ќе никнат станбени згради среде парк

Неуспехот на владата предводена од СДСМ е видлива и на локално ниво, ова денеска го изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. -Имено...
Вести

Интервју со Јанушев: Кај граѓаните чувствуваме дека СДСМ ќе замине во историјата, а оваа Влада ќе биде прогласена за убедливо најнеспособна

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во интервју за КУРИР одговара на актуелните прашања поврзани со судските процеси на...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е обединето и сплотено, доаѓаме посилни од кога било порано секогаш на браникот на татковината

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера го посети партискиот општински комитет во Велес, од каде порача дека партијата...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните...