гасификација

Пронајдени се 10 резултати на тема „гасификација“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ излажаа за гасификацијата, енергетско ефикасното осветлување и дислокација на депонијата во Куманово

Куманово е општина со најголем број на жители во Македонија и за време на изборните кампањи во 2016 и 2017 година, СДСМ пред нејзините жители...
Вести

Комисија за енергетика: Три години откако СДСМ е на власт е доволно за да се изгради еден започнат гасовод од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ сподели демант во кој се вели дека оваа Влада предводена од СДСМ заборава дека скоро три години...
Скопје

Данев: Гледам за година ипол не направивте апсолутно ништо, па да не зборуваме за некои поголеми чекори во врска со гасификацијата

-За гасификацијата имате сто проценти согласнот од опозицијата. Ние веќе го почнавме тој проект во градот Скопје за таа секундарна гасификација,...