гас

Пронајдени се 193 резултати на тема „гас“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заради суета и финансиски ќар владата одби понуда за гас по фиксна цена од 850 евра, а два месеци се плаќа двојно поскапо

Заради суета и финансиски ќар владата одби понуда за гас по фиксна цена од 850 евра, а два месеци се плаќа двојно поскапо, втелат во партиското...
Вести

Николоски: Владата ја одби помошта од ВМРО-ДПМНЕ да се набави гас по фиксна цена од 850 евра за цела 2023, а набавувале и за 1950 евра

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5 ексклузивно...