галичка свадба

Пронајдени се 14 резултати на тема „галичка свадба“
Вести

Ова се младенците кои ќе ја крунисаат љубовта: Огнен Караѓозовски и Марина Петровска младенци на годинешната Галичка свадба (ФОТО)

Традиционалната културно-туристичка манифестација „Галичка свадба“ 2019-та, годинава ќе се одржува од 12 до 14 јули. За зет и невеста, Месната...