фукушима

Пронајдени се 12 резултати на тема „фукушима“
Вести

Фумио Кишида: Отстранувањето на отпадните води од нуклеарната централа Фукушима не може да се одложи и покрај загриженоста на локалното население

Новиот јапонски премиер Фумио Кишида рече дека отстранувањето на отпадните води од нуклеарната централа Фукушима, оштетена во 2011 година...
Вести

Дали би прифатиле да влезете во оваа вода: Отворена плажата во Фукушима, осум години по нуклеарната катастрофа (ФОТО)

Голем број деца и сурфери влегоа вчера во морската вода во близина на нуклеарната централа Фукушима 1, првпат по хаваријата која се случи...