фудбалери

Пронајдени се 56 резултати на тема „фудбалери“
Фудбал

Нова фудбалска трагедија: Во авионска несреќа во Бразил загинаа четири фудбалери и претседател на клуб (ВИДЕО)

Четири играчи на бразилскиот фудбалски клуб Палмас, бразилски четвртолигаш, загинаа во недела наутра во авионска несреќа. Со нив животот...
Фудбал

Тепачка меѓу фудбалери и полицајци по гол во 97. минута- тоа што го направи полицијата го осудува целата земја (ВИДЕО)

Манаус водеше со резултат 1-0 и прими гол во последните моменти од мечот. Главниот судија покажа на центарот, додека помошникот наводно...