фудбалери

Пронајдени се 26 резултати на тема „фудбалери“
Фудбал

Фудбалерите ги соблекуваа дресовите и ги ладеа онесвестените играчи: Од ваков хорор судир на теренот ќе ви застане здивот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Палмеирас го совладаа Гоиас со 2:1 во 18-то коло од бразилското првенство, но мечот го одбележа една немила сцена. Во 53-та...
Фудбал

Никогаш нема да ви падне на памет што добија на подарок- еве со што се подновија фудбалерите на Ливерпул по освојување на ЛШ

Фудбалерите на Ливерпул добија позлатени телефони „ iPhone X“ во чест на освојувањето на Лигата на шампионите. Секој од телефоните е персонализиран...
Познати

Нема шанси да го познаете: И тој е фудбалер, но води мирен живот- ова е братот на Огнен Врањеш кој има поразличен имиџ (ФОТО)

Откако стана славен по секс скандалот со пејачката Јелена Карлеуша медиумите не го оставаат на мира фудбалерот Огнен Врањеш. Од моментот...
Фудбал

Поради еден потег на израелските фудбалери се воодушеви целата планета, а откако ќе го погледнете ова видео ќе аплаудирате и вие

Фудбалерите на Шкотска ја победија селекцијата на Израел со 3:2 во 6-то коло од групата Ц во Лигата на нации, но мечот го одбележаа гостинските...
Фудбал

Беа 17 дена заробени во пештера: Децата херои од Тајланд се вратија во училиште, еве што се случи со нивниот тренер (ФОТО)

Тајландските момчиња спасени од пештерата на северот од земјата се вратија денеска на училиште, објавија локалните власти. Во училиштето...
Живот и стил

Ќе ви го згрее срцето: Мајка му немала пари да му купи албум, па ова дете само си ги нацрта фудбалерите- на крај беше наградено (ФОТО)

Секои четири години Светското првенство во фудбал, покрај возбудата која ја носи на терените и трибините, постои уште една магија која...
Фудбал

Ќе ве полазат морници- по судирот со глави, едниот од фудбалерите остана да лежи на теренот, а потоа следуваше ужас (ВИДЕО)

На натпреварот од Правата романска лига меѓу Сепси и Поли од Темишвар се случи хорор сцена. По судирот со глава на двајца фудбалери настана...