фудбалер

Пронајдени се 105 резултати на тема „фудбалер“
Познати

Англискиот фудбалер ергенската вечер ја завршил со две девојки во креветот – не ни знаел дека го фотографирале, неговата свадба под знак прашалник

Поранешниот фудбалер на Ливерпул и англиски репрезентативец Енди Керол се најде на насловните страници на британските таблоиди откако...
Познати

ПОРАНЕШНИОТ ФУДБАЛЕР НА ЧЕЛЗИ ЗАВИЕН ВО ЦРНО – почина неговата сопруга со која имаше двегодишен син, не ја издржала најтешката ноќ (ФОТО)

Страшната вест дојде од Австралија. Трагично почина сопругата на Улис Давила, поранешен фудбалер на Челзи: – Жалиме од информацијата...
Познати

ЛИЧИ НА СТАРЕЦ: Чичарито не може веќе да молчи, срцето ќе му пукне од тага – ја откри причина за неговиот изглед и нагло стареење

Пред две недели на интернет почна да кружи една по малку шокантна фотографија. Има две слики од мексиканскиот напаѓач Хавиер Хернандез...
Познати

Тој е еден од најскапите фудбалери на светот, а неговата девојка се бакнува со друг фудбалер – тој не му верува на ова видео

Љубовниот триаголник помеѓу фудбалерот и убавата моделка е главна тема во португалските медиуми, а еден од актерите во целата приказна...
Фудбал

ФУДБАЛСКА „ВОЈНА“ ВО ТЕТОВО: Удрен помошникот судија, играчите се фатија за гуша, фудбалер доби камен во глава (ВИДЕО)

Дербито во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи донесе голем број прекини, а последниот беше предизвикан поради удар кон помошникот на Александар...
Познати

Ја изневери додека му беше свршеница и бремена во осмиот месец – му роди две деца на фудбалерот, па сега реши оваа бомба да му се одмазди (ФОТО)

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал кој во моментов игра на позајамица во Севиља се разведе од Мелани Да Круз три години...
Познати

Тој е женет, но тоа не и претставува проблем: Беквалац откри кој познат фудбалер може да и го освој срцето: Боже, претпоставувам има надеж

Новата љубов на познатата балканска пејачка Наташа Беквалац е една од најинтригантните теми во балканските медиуми, токму поради тоа...
Познати

Сопругата на украинскиот фудбалер загина во страшна несреќа – камион и го смачка скапоцениот мерцедес и тоа на најважниот ден за него (ВИДЕО)

Викторија Данченко (27), сопругата на фудбалерот Олег Данченко, почина по тешка сообраќајна несреќа што се случила во Одеса. Она што е...
Познати

Прва фотографија на пејачката со ќерката по породувањето – Катарина има рамен стомак како на манекенка, домот украсен како од бајките

Пејачката Катарина Грујиќ се породи пред некој ден и на свет ја донесе ќерката Катја. Кача вчера (19.12.2021) излезе од породилиште. Нејзиниот...
Познати

Требаше да потпише за Челзи, но стана п*рно актер – оваа професија му ја препорачувам на секој кој не успеал во фудбалот, имам милиони! (ФОТО)

Дени Маунтаин за пошироката спортска јавност не е познат лик, но лесно можеше да биде. На 16 годишна возраст играше за младинскиот погон...
Познати

Поранешната ѕвезда на Реал ја изневерил жената со нејзината најдобра пријателка – ги фатила во спалната соба, а за нејзиниот потег зборуваат сите

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Фернандо Гаго се најде во центар на с*кс-скандал. Сопругата го фатила...