фросина ременски

Пронајдени се 51 резултати на тема „фросина ременски“
Вести

Ременски: Ќе ја праша ли некој Радмила Шеќеринска дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски колега Красимир Каракачанов може да се класифицира како хибридна закана ?

Ќе ја праша ли некој министерката за одбрана Радмила Шеќеринска Јанковска, дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски...
Вести

Ременски во одбрана на Чулев: Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

„Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба. Ниту имало,...
Вести

Ременски за „Слободен печат“: Со Боки 13 се запознав случајно, мои сопартијци имаат поголемо познанство со него

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот...