франкфурт

Пронајдени се 14 резултати на тема „франкфурт“
Вести

Македонците во Франкфурт: Остануваме обединети и единствени за одбрана на името на државата и идентитетот на нацијата

Македонската заедница во Франкфурт денес во 12.00 часот организираше протест на плоштадот Гете во Франкфурт (Frankfurt Goetheplatz) со цел како...