фирма

Пронајдени се 11 резултати на тема „фирма“
Вести

Милошоски: Фирма на Вице Заев и 29 други струмички фирми профитирале со речиси 13 милиони евра од неплаќање кредити кон Еуростандард

На денешната расправа на седницата на Собранието на Република Македонија се обрати пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова...
Вести

Јовановиќ: Анѓушев бил член на Советот за фискални мерки за Ковид-19, а неговата фирма добила над 100 илјади евра државна помош

Кочо Анѓушев член на Советот за фискални мерки за Ковид19, советодавно тело на министерката за финансии, објани на својот Фејсбук профил...
Живот и стил

Шеф за пример: На своите 200 вработени им подготвил неверојатен подарок, а кога слушнале што добиваат плачеле од среќа (ВИДЕО)

Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело...
Вести

Нов скандал: Фирмата на Вице која гради згради во Струмица, пред две недели добила концесија за руда од владата на Зоран Заев, Заев фатен во лага

Веќе е познато дека фирмата „Тотал Инжинеринг“ во сопственост на братот на премиерот Зоран Заев – Вице Заев прави бизнис тежок 4,5 милиони...