финансиска полиција

Пронајдени се 9 резултати на тема „финансиска полиција“
Вести

Таравари: Со автомобилот на братот на заменик директор на финансиска полиција се распродаваа наркотици во Тетово

Новиот заменик директор на финансиска полиција, по професија е борач, а пред неколку месеци со колата на неговиот брат, кој е инспектор...
Вести

Јакимовски: На оваа власт и требаат виновници за нејзините неуспешни политики, судот изготвил решение за мое спроведување

Финансиската полиција веќе три месеци ги третира вработените од Општина Карпош, особено оние кои се во Секторот за јавни набавки и Комисијата...
Вести

Финансиска полиција во домот на Јакимовски: Уште една политичка хајка за прикривање на владини скандали и притисок пред референдумот

Финансиската полиција попладнево врши претрес во домот на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски во Скопје. Од...
Вести

Финансиска полиција влезе на Клиниките за хематологија и ревматологија, сомнителна последната набавка на исклучително скап лек

Финансиска полиција влегла на Клиниките за хематологија и ревматологија и во Агенцијата за лекови (МАЛМЕД), дознава НОВА. Цел на инспекторите...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Денешниот циркус на СДСМ и ДУИ е очајнички обид за дефокусирање на јавноста од катастрофалните, антидржавни политики

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Управата на финансиска полиција и истакнуваат дека циркусот на СДСМ и ДУИ...