филипче

Пронајдени се 81 резултати на тема „филипче“
Вести

Здравствени работници од Клиника за неврологија: Филипче не остави без парична награда и без скафандери, тотална деградација во време на КОВИД-19

Здравствените работници секој ден повикуваат дека постои деградацијата од страна на министерот за здравство, Венко Филипче. Здравствените...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Клептоманите Заев и Филипче направија скандал од 4000 вакцини, колку ли ќе украдат од новиот клинички центар од пола милијарда евра?

Во Собранието влезе контроверзен предлог закон за проект на нов клинички центар истиот по проценките на Заев и Филипче би чинел од 500...
Вести

Со динамика на Филипче Македонија ќе има 158.000 вакцинирани до 2022 година, а Хрватска до крајот на мај ќе има 70% вакцинирано население

Досега голем број на граѓани во регионот се вакцинирани против КОВИД-19, бидејќи самиот процес започна во некои држави дури од декември...
Вести

„Филипче позади донираните вакцини го турка својот бизнис за стерилизација, која ќе ги чини здравствените установи 5-7 пати повеќе“

Владата и министерството за здравство продолжуваат со штетните договори за демонтирање и приватизација на јавното здравство. Министерот...
Вести

Филипче и покрај ветувањата, вчерашниот настан за примопредавање на вакцини го исполитизира за политички поени

Неколку месеци откако министерот за здравство Венко Филипче најави дека Македонија ќе набави вакцини против КОВИД-19 наместо да ги купи,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За побрзо време се смисли вакцина против корона, отколку што Филипче и Заев се способни да набават!

Побрзо се дојде до формулата за вакцина отколку што Заев и Филипче се способни да набават вакцина против корона, велат во своето соопштение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Постојаното лажење ги стави Филипче и Заев на црната листа за извор на лажни вести на Американскиот совет

Вакцини нема во Македонија, ама затоа Македонија ги има Филипче и Заев кои се прогласени за извор на лажни вести, велат во своето соопштение...