филип темелковски

Пронајдени се 17 резултати на тема „филип темелковски“
Вести

Арсовски: Филип Темелковски е кандидиран од СДСМ за да изгуби – во октомври Кисела Вода ќе има нов градоначалник

Обзнанувањето на Филип Темелковски за кандидат на СДСМ во Кисела Вода е уште една потврда дека СДСМ како партија ја има отпишано општината...
Вести

Ѓорѓиевски: Градоначалникот на Кисела Вода оди против потребите и проблемите на населението, работи по насока на политички поголемите од него

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски...
Вести

Ѓорѓиевски: Четири години Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, имаме делови кои немаат канализација

Четири години Филип Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, четири години немаме ниту еден капитален проект. Во очи на предизборието...
Вести

Живковски: Улиците во Усје се раскопани со дупки и кал, Темелковски ништо не направи за граѓаните на Кисела Вода

„Почитувани жители на Општина Кисела Вода, драги соседи Моментално се наоѓаме на ул.4 во населба Усје, на само 4км од центарот на Скопје. Како...
Вести

Ѓорѓиевски: Дали градоначалникот Темелковски дозволува нова дивоградба во Кисела Вода и екстра профит од 1,7 милиони евра?

Урбаното насилство во Кисела Вода излегува целосно од контрола. Градоначалникот Темелковски мижи пред бетонизацијата на Кисела Вода...
Скопје

По невремето Усје плива во вода- жителите револтирани од градоначалникот Темелковски кој ги излажал за атмосферска канализација (ФОТО)

По краткото невреме кое го зафатија делови од Скопје револтирани граѓани ни испратија фотографии од населеното место Усје во Кисела...