Филип Пецовски

Пронајдени се 4 резултати на тема „Филип Пецовски“
Познати

Соочија Македонци: Двајцата имаа одлични настапи, па продукцијата се уплаши да не загуби еден и направи неочекуван потег

Бидејќи се ближи крајот на оваа сезона од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, кругот од најдобрите се стеснува. Овој пат...
ТВ и Филм

Публиката на нозе, жирито во транс: Поради згодниот Македонец Филип се сменија правилата на „Ѕвездите на Гранд“

Филип Пецовски е уште еден Македонец кој настапи на грандиозната сцена на „Ѕвездите на Гранд“. Дечкото е навистина талентиран и двете...