филип ѓорѓиев

Пронајдени се 12 резултати на тема „филип ѓорѓиев“
Вести

Ѓорѓиев: Нацртани 4.108 срциња во графит во спомен на сите чии срца престанаа да чукаат и ги загубија своите животи чекајќи го Филипче да набави вакцини

Денес во герила акција на кејот покрај реката Вардар оставаме 4.108 срца како потсетник на оние кои го изгубија животот во борба со вирусот...
Вести

Младите од ВМРО-ДПМНЕ со симболична порака до Владата: Црно време, црна сиромаштија, граѓаните се со празни џебови (ФОТО)

Народот е со празни џебови. За тоа е најзаслужна владата. Ременот дополнително се стега. Сега се предвидува и зголемување на даноците....
Вести

Ѓорѓиев: Тендерот на АД ЕЛЕМ смрди на криминал- колку пари на граѓаните откако СДСМ е на власт завршија на приватни сметки?

Владата на СДСМ е до гуша заглавена во криминал и корупција. Криминалниот тендер меѓу АД ЕЛЕМ и Пелистер ДОО Битола ја чини државата...