филип филиповски

Пронајдени се 4 резултати на тема „филип филиповски“
Вести

Се огласи прободениот полицаец Филип: Оној кој го виде Александар кога проба да ме убие да излезе и да ја каже вистината

Полицаецот Филип Филиповски, кој беше прободен со нож во ноќен клуб во село Марино бара помош од сведоци да се расчисти случајот со инцидентот,...