филип додевски

Пронајдени се 5 резултати на тема „филип додевски“
Останати спортови

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ГЕСТ: Пилотот во авионот му честиташе на Филип Додевски кој го освои бронзениот медал на ЕП во олимписко таеквондо (ВИДЕО)

Филип Додевски кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска...
Останати спортови

Таеквондо Клубот Бутел ги повикува сите сограѓани вечерва во 19 часот да го пречекаат европскиот медалист во олимписки спорт Филип Додевски

Таеквондо Клубот Бутел ги повикува сите сограѓани вечерва во 19 часот во спортската сала на Оу Свети Климент Охридски-Бутел скромно...