филип божиновски

Пронајдени се 5 резултати на тема „филип божиновски“
Македонија

„Во ова лудо време, чекаме да ни се случи убава работа“: Македонскиот пејач ќе стане татко – со една фотографија го откри полот на бебето

Пејачот Филип Божиновски и неговата сопруга Сања Митровски ќе станат родители во време на коронавирус. „Во ова лудо време, чекаме да...
Познати

Се ожени македонскиот пејач кој го дозна целиот Балкан- Многу пејачи од „Ѕвездите на гранд“ на неговата свадба (ФОТО)

Првпат во јавност се појави на сцената на „Гранд“ во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Филип Божиновски со неговто учество...