фифа

Пронајдени се 213 резултати на тема „фифа“
Фудбал

ФИФА ги потврди носителите, Хрватска во вториот, Србија во третиот шешир – еве каде е Португалија по победата над Македонија

Португалија со победата над Македонија (2:0) се избори за статус на носител на Светското првенство во Катар. Досега пласман на Светското...
Фудбал

Полски медиуми: ФИФА нема да бара замена за Русија во баражот за СП 2022, Полска автоматски ќе се пласира во финалето

По суспензијата на Русија, Полска автоматски ќе се квалификува за плејоф финалето од квалификациите за Светското првенство во 2022 година. Според...