Фејзи Азири

Пронајдени се 8 резултати на тема „Фејзи Азири“
Вести

И во лагите се претера- како изгледа разговор за субвенции според Заев на вмешаните во Монструм: Не го довршив никаквецот, не можам да спијам

Дека обвинетиот Фејзи Азири, за маскарот на Смилковското езеро каде 5 лица беа свирепо убени, разговарал телефонски со потпретседателот...
Вести

Братот на Азири го прашува Спасовски: Дали Заев ќе биде спроведен во судот за да даде изјава каква што им соопштил на семејствата во неговиот кабинет?

Бејди Ајдари, брат на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ побара од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, премиерот...
Вести

Родител на убиено дете кај Смилковско: Заев да се донесе во судница, па тука да се соочи со сите родители за да видите дека ја зборуваме вистината

Таткото на убиеното момче Александар Наќевски кај Смиљковското езеро, се обрати пред судот на денешното рочиште за случајот „Монструм“,...