Федерика Могерини

Пронајдени се 49 резултати на тема „Федерика Могерини“
Регион

Могерини најави дека ќе свика средба на лидерите на Србија и Косово пред сесијата на Генералното собрание на ОН

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини денеска изјави дека ќе предложи нова средба на...