федерер

Пронајдени се 16 резултати на тема „федерер“
Останати спортови

Линдзи Вон: Без Федерер, спортот никогаш нема да биде ист, за мене тој е најдобриот играч на сите времиња

Олимписката шампионка во алпско скијање, Линдзи Вон искажа голема почит кон швајцарскиот тенисер Роџер Федерер. – Роџер сака да остане...