Фатмир Битиќи

Пронајдени се 16 резултати на тема „Фатмир Битиќи“
Вести

Славески до Битиќи: Вашите долгови ќе ги враќаме со повисока камата од 5-6% додека ја полните администрацијата со партиски војници

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот...
Вести

Димитриеска Кочоска: Битиќи ги разобличи лагите на Заев, наместо 1,2 милијарди евра помош, во стопанството завршиле само 350 милиони

Големата лага во низата на лаги на Зоран Заев ја разобличи Заменикот претседател на владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи....
Вести

Записник од состанокот открива дека Владата е фатена како шири лажни вести: Пешевски, Миновски, Мизо давале совети

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски, не е дел од моето советодавното тело, вели денес на вицепремиерот...
Вести

Битиќи откри дека ДДВ викенд ќе има после август кога влијанието на корона кризата ќе биде најмало, тогаш зошто Заев бара избори сега?

Голем број граѓани се израдуваа дека при набавките уште овој викенд од сметката ќе им се минусира пресметаниот ДДВ. Но, според Фатмир...