фашисти

Пронајдени се 5 резултати на тема „фашисти“
Вести

Каракачанов: Историски факт е дека бугарската власт била сојузник со Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите се фашисти

Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани...
Вести

Заев пак блесна во одбрана на Бугарија: Никој Бугарите на референдум не ги праша каква е нивната определба, и во Македонија имаше соработници на фашистите

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ги разбира реакциите на социјалните мрежи по неговото интервју дадено за бугарската агенција...