фармацевти

Пронајдени се 4 резултати на тема „фармацевти“
Вести

Колапс на вакциналниот процес, неспособноста на власта кулминира! Одложена вакцинација на стоматолозите и фармацевтите

Министерот за здравство Венко Филипче откако не успеа да набави ниту една вакцина, да направи ниту еден договор за набавка на вакцини...
Живот и стил

Ова е најмоќниот антибиотик во природата: Рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Модерните фармацевти имаат производи кои што ќе ви помогнат да се изборите со било каква инфекција која што ќе се појави во вашето тело. Прашањето...